Steve Jobs’un Göremediği ikinci “iphone” 7 eylülde meraklıları buluştu..

 

Evet üstteki videoda 1 saat 57 dakika boyunca  Apple şirketi Tim Cook tarafından iphone 7 yi tanıttı. Steve Jobs’dan alışık olduğumuz bir tarzda bu yeni teknoloji dehasını bizlere sundu milyonlar bu yeni teknolojiyi hali hazırda beklerken Apple şanına yakışır bir şekilde sunum yaptı

   Peki Nedir bu yeni teknoloji ?

 

 

İphone 7 şirketinin yeni telefon modeli iphone 6 dan kısa bir zaman sonra rakiplerini ezip geçerek ürettiği teknolojileri kullandığı telefon modeli Dünya çapında merakla bekleniyordu.

Aplle şirketi 7 Eylülde yaptığı tanıtımla yeni özelliklerini ve teknolojilerini tanıttığı bu model ile iyi bir ciro elde etmeyi ve kullanıcılarını memnun etmeyi hedeflemiş gibi görünüyor.

İphone 7  ‘ de öne çıkan özelliklere göz atalım   

 

Renk

İlk olarak yeni renkleri ile gözleri kamaştıran İphone serilerinde görmeye alışık olduğumuz gri ve siyah tonlu renk seçeneğinin yanına jet black’i de (simsiyah) ekleyen firma, kaybolan anten çizgileriyle birlikte kullanıcılara farklı bir göz zevki  yaşatmayı hedefliyor.

 

 

iPhone 7, inovasyon ve işçiliği yepyeni bir boyuta taşıyor. Yeni simsiyah gövdesi şimdiye dek tasarlanan her şeyden çok daha farklı. Kasası suya ve sıçramalara dayanıklı.  Ana Ekran düğmesi tamamen yeni. Ve kusursuz hatlara sahip

iki farklı boyut ve beş harika renk eşsiz tasarım.

Suya dayanıklı tasarım. Tabiki Ne kadar suya sorusu akıllara geliyordur hemen.

Kasası tamamen yeniden tasarlanan iPhone 7, aynı zamanda suya dayanıklı ilk iPhone olma özelliğini taşıyor. Yani şimdi su dökülmelerine ve sıçramalarına, hatta tozlu ortamlara karşı bile güvendesiniz.

suya-ve-sicramalara-dayanikli-iphone-7

Kamera

iphone 7 nin kamerası loş ışıkta daha da iyi fotoğraflar ve videolar çekebilmenizi sağlayan optik görüntü stabilizasyonu, ƒ/1.8 diyafram ve altı bileşenli lens gibi yeniliklerle baştan tasarlanmış şekilde sunuluyor. Üstelik, geniş renk yelpazesiyle çekim gibi gelişmiş yeni özellikler yazılım olarak içerisine entegre edilmiş bu özellik  sayesinde fotoğraflarınız ve Live Photo’larınız şimdi daha da canlı görünüyor.

kamera-iphone-7

 

Optik görüntü stabilizasyonu

Optik görüntü stabilizasyonu, daha uzun pozlama özelliği sayesinde, hareketten kaynaklanan bulanıklığı azaltıyor. Ve ƒ/1.8 diyafram loş ışıkta bile daha net videolar çekmenize yardımcı oluyor.

4K video

iPhone 7 ile sekiz milyonun üzerinde piksele sahip 4K çözünürlükte videolar çekebilirsiniz. Ve videolarınızı iMovie’de düzenleyip anında paylaşabilirsiniz.

Ağır çekim video

En güzel anlarınızın keyfini daha uzun süre çıkarın. iPhone 7 ile 1080p ve 720p HD ağır çekim videolar çekebilirsiniz.

Hızlı çekim video

Hızlı çekim videolar yaratmak için dinamik aralıklı görüntüler kaydedebilir, ardından videolarınızı hızla ve kolayca paylaşabilirsiniz.

Yeni 7 MP ön kamera. Selfie keyfi.

FaceTime HD kamera hem daha yüksek çözünürlüğe hem de geniş renk yelpazesiyle çekim özelliğine sahip. Yani şimdi çok daha net ve canlı selfie’ler çekebilirsiniz. Işık seviyesi sizi endişelendiriyor mu? Retina Flash, fotoğraf ve videolarınızda cilt tonlarının doğal görünmesi için ortam ışığına uyum sağlıyor. Merak etmeyin, harika görünüyorsunuz.

Ekran

 

Daha fazla renk, çok daha gerçekçi görüntüler.

Retina HD ekran, sinema standartlarında renklerin yanı sıra akıllı telefon sektöründe mümkün olan en iyi renk yönetimini sunuyor. Bir görüntü oluşturulurken, renk spektrumunun daha fazla tonu kullanılıyor. Yani ekranda gördüğünüz her şey gerçeğe çok daha yakın bir şekilde resmediliyor. İster çok beğendiğiniz bir elbisenin fotoğrafına isterseniz sahilde çektiğiniz bir Live Photo’ya bakıyor olun, gerçeğe yakın renkler sayesinde o anları tekrar tekrar yaşayabilirsiniz.

ekran-retina

Kulaklık

Yeni iphone 7 kablosuz kulaklıgı ile  asıl devrimi yapmış durumda yeni üretilen bir çip sayesinde 5 saatlik şarj ile 24 saat dinleme ve konusma keyfini bizlere sunuyor . daha fazla inceleme için tıklayın

kablosuz-sihirli-kulaklik

 

 

Daha fazla özelilk ve Appe İphone 7 için geniş bilgi için Apple resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.apple.com/tr/iphone-7/

 

http://www.apple.com/tr/airpods/